Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Już jest!!! Dokładnie rok przed Misyjnym Synodem Dzieci 2022 z ogromną radością prezentujemy oficjalny hymn tego spotkania! Zobaczcie, posłuchajcie, nauczcie się go już dziś!

Z OJCEM ŚWIĘTYM BUDZIMY DO MISJI” to hasło Misyjnego Synodu Dzieci, który Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce planują na dzień 17 września 2022 r. w Warszawie w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tegoroczne materiały formacyjne łączą się już z drugim, bezpośrednim rokiem przygotowań do synodu. Celem Misyjnego Synodu Dzieci, oprócz świętowania wymienionych jubileuszy, będzie możliwość spotkania i „poczucia się” wspólnotą.

W Papieskich Dziełach Misyjnych rozpoczęliśmy drugi i jednocześnie bezpośredni rok przygotowań do Misyjnego Synodu Dzieci 2022. Czym będzie ten synod i dlaczego odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie? Zobaczcie sami!

Misyjny Synod Dzieci odbędzie się w Warszawie na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uniwersytet to miejsce spotkania, zdobywania i pogłębiania wiedzy, a także dowiadywania się wielu nowych wiadomości. I nasz misyjny synod taki właśnie będzie!

„Kościół powierza dzieciom zadanie ewangelizacji” – słowa te wiele lat temu wypowiedział Jan Paweł II. Obecny papież zaprasza wszystkie dzieci, aby wraz z nim budziły innych do misji! Misyjny Synod Dzieci będzie wspaniałą okazją do świętowania stulecia naszego bycia „papieskimi”! Wszyscy jesteśmy powołani do wspólnoty. Naszym zadaniem jest „misjonowanie” we wspólnocie Kościoła.

A OTO NASZE LOGO!!!

Poznajcie je z bliska!

Rozpoczynając przygotowanie do MISYJNEGO SYNODU DZIECI już dzisiaj pragniemy otaczać to wielkie wydarzenie naszą modlitwą. Módlcie się z nami do tego, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem!

JA JESTEM DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM

Kierunek: Misyjny Synod Dzieci 2022

            Już wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Tym samym przed nami kolejny rok formacji w ogniskach misyjnych i innych grupach parafialnych. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, co robić w tym roku, to z radością prezentujemy i polecamy nasze najnowsze Misyjne materiały formacyjne dla dzieci: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem.

Kiedy słyszymy słowo SYNOD, w pierwszej chwili kojarzy się nam ono z bardzo poważnym zebraniem biskupów i kardynałów. To oczywiście prawda, choć nie całkowita.

Synod to zebranie ludzi Kościoła, którzy są zainteresowani jego życiem i zatroskani o jego rozwój i wzrost. Każdy człowiek wierzący w Pana Jezusa, który żyje w bliskości z Nim, przyjmuje sakramenty i słucha nauczania Ojca Świętego, należy do Kościoła, a dokładniej – tworzy ten Kościół, buduje go i sam jest Kościołem!

Znam wielu młodych ludzi, którzy tak właśnie żyją, którzy są blisko Jezusa, rozmawiają z Nim w modlitwie, formują się według Jego nauki, a co więcej, starają się, aby ich rówieśnicy na całym świecie mogli poznać Ewangelię. Ci młodzi ludzie, tak bardzo zatroskani o budowanie Kościoła, są „przedłużeniem rąk Ojca Świętego” i pomagają mu swoją modlitwą i zaangażowaniem dla spraw misji. Ci młodzi ludzie to dzieci z ognisk misyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego.

Zatem uroczyście ogłaszamy, wszem i wobec, że również i ci mali misjonarze będą mieć swój misyjny synod już w 2022 roku!

VIDEO ZAPROSZENIE NA MISYJNY SYNOD DZIECI 2022

MISYJNY SYNOD DZIECI - ZAPOWIEDŹ

więcej o Misyjnym Synodzie Dzieci ↓↓↓

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne