Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Misyjny kalendarz adwentowy w postaci labiryntu w muszli ślimaka to propozycja dla dzieci, które chcą przygotować się do świąt Bożego Narodzenia w duchu misyjnym.

 


Ślimaki to mięczaki – małe, miękkie i powolne, ale nie wymiękają w drodze – wyjaśniają pomysłodawcy projektu. Stąd też te adwentowe wyzwania są dla każdego – dla „mięczaka” i „odważniaka” (bo Pan Bóg kocha każdego). W Kościele, czyli we wspólnocie, wzajemnie się wspieramy, podtrzymujemy w drodze i wymieniamy talentami. Dzięki temu każda droga wydaje się lżejsza, a trudności i zawiłości dają się pokonać i rozwiązać. Potrzebujemy odwagi i zapału naszych „odważniaków”, jak również uważności i wierności naszych „mięczaków” – przekonują twórcy adwentowego ślimaka.

Tegoroczne adwentowe wyzwania związane są z owocami Ducha Świętego, odkrywaniem skarbów Kościoła na różnych kontynentach, spotkaniami z Maryją i świętowaniem w duchu wdzięczności.

Każdy tydzień Adwentu rozpoczyna niedziela. Jedynym zadaniem na ten dzień będzie ŚWIĘTOWANIE we wspólnocie rodzinnej i parafialnej przy stole eucharystycznym, w duchu wdzięczności za posługę kapłanów. W poniedziałki, wtorki i środy dzieci będą miały okazję rozpoznawać działania Ducha Świętego w codziennym życiu (owoce). Tym dniom towarzyszyć będą zadania związane z rozwojem życia duchowego – „rozsmakowywanie się” w przyjaźni z Duchem Świętym. W czwartki i piątki czekają na uczestników adwentowej drogi podróże przez kontynenty. To okazja, by poznać i zachwycić się nie tylko danym miejscem naszej pięknej planety, ale także ludźmi, zwłaszcza świętymi z tego lokalnego Kościoła (m.in. św. Katarzyna ze Sieny, św. Paweł, św. Józefina Bakhita, św. Marcin de Porres). W soboty natomiast adwentowe zadania wyznaczą spotkania z Maryją, która najpiękniej wskazuje drogę do swego Syna.

Śledź adwentowe przygody "Odważniaka" i "Mięczaków" na fb PDMD

as/pdmd

 

DO POBRANIA

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne