Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach.

Niektórzy Księża Biskupi zadecydowali o przeniesieniu uroczystości na późniejsze miesiące, inni umożliwili dzieciom i rodzicom indywidualne i rodzinne przeżywanie tego wydarzenia.

W tym wyjątkowym czasie, mimo wszystko, zachęcamy rodziców, nauczycieli, katechetów, księży oraz dzieci do włączenia się w papieską akcję Dzieci komunijne dzieciom misji.

To wyjątkowa okazja, szczególnie w obecnej sytuacji, aby przypomnieć najmłodszym oraz ich rodzicom o solidarności z potrzebującymi dziećmi całego świata. Papieskie Dzieła Misyjne we wszystkich krajach zostały poproszone przez papieża Franciszka o koordynowanie pomocy duchowej i materialnej dla ludzi dotkniętych koronawirusem. Pomoc ta jest szczególnie dedykowana najbiedniejszym – trafi na tereny, gdzie zaawansowana medycyna jeszcze nie dotarła lub jest obecna w znikomym stopniu. Wszystkie środki, jakie pozyskamy, zostaną przekazane papieżowi, który wesprze potrzebujących ludzi w krajach misyjnych.

W sytuacjach biedy, chorób czy wojny zawsze najbardziej cierpią najmłodsi, dlatego przede wszystkim prosimy polskie dzieci o modlitwę za rówieśników w krajach misyjnych, a także za pracujących wśród nich misjonarzy.

Jeśli jest to możliwe, zachęćmy je do podzielenia się drobną ofiarą, zawsze jednak pamiętając, że strona finansowa nie jest najważniejsza i akcja Dzieci komunijne dzieciom misji nie polega na zbieraniu ofiar, tylko na włączaniu się w powszechne, papieskie, dzieło solidarności z dziećmi całego świata.

Poniżej proponujemy materiały do pobrania, które można udostępniać również on line w nauczaniu zdalnym.

Zapraszamy do współpracy!

Dzieci Komunijne Dzieciom Misji SPOT

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne