Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Jak podjąć„MISJĘ SERCA”? Jak być  kontynuatorem wielkiego dzieła modlitwy i „naprawy” świata za dziećmi z Fatimy? Propozycja misyjnych nabożeństw majowych.

 

Mija 100 lat od niezwykłych spotkań na zboczu Cova da Iria (koło Fatimy). Swoje największe tajemnice Maryja powierzyła trójce zwyczajnych dzieci. Łucja, Franciszek i Hiacynta byli bardzo przejęci spotkaniami z Piękną Panią, a jeszcze bardziej zleconą im misją. Powierzone im zadanie wypełnili z gorliwością, ale ta MISJA wciąż TRWA! I domaga się osobistej odpowiedzi.

 

DZIEŃ „POD ZNAKIEM” MARYI

Już niebawem będziemy świętować 100-lecie objawień fatimskich, którego centralnym wydarzeniem jest pielgrzymka Ojca Świętego w dniach 12-13 maja do tej wyjątkowej, związanej z kultem maryjnym miejscowości. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez 9 kolejnych lat, , mając na uwadze przesłania Maryi. Jej orędzia i powierzone dzieciom tzw. tajemnice fatimskie nie pozostawiają złudzeń: wiele zależy od naszego osobistego zaangażowania, jeśli nie nawrócimy się, pogrążymy siebie i innych w bezsensie i beznadziei. Maryja jednak nie grozi i nie straszy, ale jest zatroskana. Jak 100 lat temu, tak również dziś  świat jest pełen napięć, konfliktów i podziałów. Wciąż rodzą się nowe niepokoje. Co na to Maryja? Jej przesłania są krótkie, ale wymowne:

„Przyszłam upomnieć ludzi, aby odmienili swoje życie”,

„Pokutujcie i nawracajcie się!”,

„Módlcie się, módlcie się wiele!”,

„Odmawiajcie codziennie różaniec!”,

„Czyńcie ofiary za grzeszników!”,

„Pomóżcie zwyciężyć memu Niepokalanemu Sercu!”.

 

3 X „M”: jak MAJ, jak MARYJA, jak MISJE!

Maryja jest pierwszą Orędowniczka pokoju, pierwszą Ambasadorką Królestwa Bożego opartego na braterstwie, miłości, sprawiedliwości i prawdzie, pierwszą Misjonarką, która daje światu Jezusa. Jest nade wszystko MAMĄ, która kocha swoje dzieci i której zależy na ich szczęściu. Jesteśmy zaproszeni, by tegoroczny maj przeżywać pod znakiem Maryi z Fatimy i misji pastuszków, której wszyscy możemy być kontynuatorami.

 

MISJA SERCA

Bieżący, ostatni rok nowenny, przeżywamy pod hasłem: „Droga przez Serce”.

W nawiązaniu do objawień i przesłań siostra Łucja mówiła, że Maryja przychodziła do niej z sercem zranionym: „Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi (…) ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią”. Ze smutkiem dodała, że brakuje tych, którzy by te ciernie wyciągali (z wypowiedzi s. Łucji). Zatem nasza misja na maj to:

 

„NIE WBIJAMY, NAPRAWIAMY!”

Zgodnie z przesłaniem Maryi świat możemy naprawiać modlitwą i dobrym  działaniem, które wyciągają ciernie z Jej kochającego serca. W najnowszym numerze „Świata Misyjnego” 3/2017 na rozkładówce (s.18-19) znajdziemy specjalny plakat okolicznościowy, który jest zaproszeniem do podjęcia orędzia z Fatimy w duchu misyjnym, czyli szczerego zatroskania się o przyjęcie zbawienia. Każdej majowej soboty na Facebooku PDMD ukazywać się będą kolejne wyzwania „Misji serca”. Jak w najlepszej klinice kardiologicznej została postawiona rzeczowa diagnoza, „co rani serce Matki”. A następnie zaaplikowana skuteczna terapia w oparciu o treść objawień i orędzi fatimskich. SKUTECZNA PRZEDE WSZYSTKIM DLA ŚWIATA! Misja każdego tygodnia to również modlitwa, o którą prosiła Maryja – udział w nabożeństwach majowych oraz modlitwa jedną tajemnicą różańcową, (4 tygodnie maja, odpowiadają 4. częściom różańca). Materiały, tradycyjnie zostały pomyślane tak, aby można było z nich skorzystać w parafiach i wszędzie tam, gdzie gromadzą się dzieci. Do kościelnej dekoracji można wykorzystać grafikę z plakatu, przybliżać dzieciom „diagnozę” świata, wspólnie modlić się w intencjach  wybranych na poszczególne tygodniach oraz podjąć osobisty wysiłek zmiany postaw. W przypadku pracy indywidualnej realizacja zadań powinna być zaznaczona przez dziecko serduszkiem na kalendarzu (patrz plakat). Po zakończeniu tygodniowej misji „naprawy serca” można pokolorować odpowiednim „misyjnym” kolorem białe pola na plakacie.

Maryja bardzo liczy na RATUNEK dla świata. Czy jesteś mały, czy duży:

włącz się i Ty, bo to również TWOJA MISJA!

sKM/pdmd

 

 

Do pobrania 

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne