Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

„Świat Misyjny” 5/2019 – wrzesień i październik – to NUMER SPECJALNY, w całości poświęcony NADZWYCZAJNEMU MIESIĄCOWI MISYJNEMU.

 

Znajdziemy w nim propozycje misyjnej animacji w szkole i w parafii, plansze z opisem projektów PDMD, listy od dzieci ze świata, listy misjonarzy, opowiadania z Papieskimi Intencjami Ewangelizacyjnymi, misyjne rekordy, wywiad z s. Robertą Tremarelli, sekretarzem generalnym PDMD) i wiele innych ciekawych tekstów. Oto niektóre z nich: 

 

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w szkole i w parafii

więcej…

 

 Artykuły o patronach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

 

 

Fragmenty najpiękniejszych listów misjonarzy do wykorzystania podczas spotkania, w nabożeństwie różańcowym lub prezentacji misyjnej.

 

Listy dzieci ze świata z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego do dzieci w Polsce

 

Misyjny Twister

Plansza na bazie gry sprawnościowej „Twister” to zaproszenie do „duchowej gimnastyki” czy „duchowego tańca” w rytm „muzyki duszy”. 4 tygodnie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego to okazja do podjęcia 4 wyzwań w tygodniu, które uaktywnią ciało, serce i umysł w misyjnym zaangażowaniu. Takiego „ruchu” potrzebujemy nieustanie, by działać w zasięgu Bożej miłości (Eucharystia), być odpowiedzialnymi mieszkańcami Ziemi, po której teraz stąpamy, i Nieba, do którego zmierzamy (świadectwo świętych), troszcząc się o siebie i powierzone nam talenty (zdrowy styl życia, nauka i rozwój) oraz o relacje z innymi (rodzinę, przyjaciół, Kościół i rodzinę ludzkości). Oto 4 aktywności na każdy tydzień: Spotkaj się z Jezusem w Eucharystii, poznaj świętego (patron tygodnia), zrób coś, co sprawi ci radość (może to będzie coś pięknego dla misji?), zrób coś, co sprawi radość twojej wspólnocie (może zainspirujesz swoją rodzinę, abyście ciesząc się wspólnym czasem zrobili coś… dla misji?)

 

 

W numerze specjalnym jest również NIESPODZIANKA! Prezent od dzieci i nastolatków z Boliwii dla każdego czytelnika Świata Misyjnego!  

Tym podarunkiem jest różaniec.

Różaniec wykonali podopieczni sióstr dominikanek misjonarek, a także dzieci, nastolatkowie i animatorzy z grup misyjnych Infancia Misionera (PDMD) z dedykacją dla polskich rówieśników. Tym gestem zapraszają dzieci i animatorów w Polsce do solidarności misyjnej z nimi i innymi dziećmi świata oraz z papieżem Franciszkiem. Różaniec jest w kolorze czerwonym, ponieważ jest to barwa symbolizująca kontynent Ameryki. Do różańca można doczepić koraliki lub dowiązać tasiemki w pozostałych kolorach misyjnych. 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne