Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Drogi Animatorze!

– Pragniesz założyć  Ognisko Misyjne?

– Prowadzisz scholę lub inną grupę apostolską w parafii lub szkole i chcesz ubogacić ją misyjną formacją?

– Prowadzisz misyjną grupę, ale dotąd nie włączyłeś się w struktury Papieskiego Dzieła Misyjnego?

 

Serdecznie zapraszamy do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci! Zgłoś swoją grupę na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a otrzymasz informację o warunkach i przywilejach wynikających z przynależności do PDMD. 

 ___

WAŻNE!

Drodzy Animatorzy, Katecheci, Duszpasterze i Opiekunowie kolędników misyjnych oraz  wszystkich dzieci pragnących wspierać swoich rówieśników z krajów misyjnych!

Mając na uwadze dobro animacji misyjnej, która w Polsce ma długą i piękną tradycję, zwracamy się do Was z serdeczną prośbą. Już wkrótce wyruszycie na kolędnicze szlaki i wykonacie z pewnością nie jedno wzruszające zdjęcie. Wasze sprawozdania i ankiety, które spłyną do nas wraz z przepięknymi fotografiami, wzbogacą kolejną kartę historii PDMD w Polsce, a Wy zaniesiecie realną pomoc dzieciom w różnych zakątkach świata.

Sekretariat Krajowy PDMD pragnie ukazywać Waszą działalność publicznie (w naszym dwumiesięczniku „Świat Misyjny”, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych), ale do tego  potrzebuje zgody na publikację wizerunków każdej osoby, która jest na zdjęciu. W związku z tym serdecznie prosimy, by Waszym zwyczajem stało się, że przed każdym misyjnym przedsięwzięciem, ale także  od stałych członków ognisk misyjnych uzyskujecie ZGODĘ RODZICÓW NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU ICH DZIECI. Jesteśmy bowiem do tego zobowiązani przepisami prawnymi aktualnie obowiązującymi w naszym kraju, jak również troską o dobro Waszych podopiecznych.

Korzystając z okazji , z całego serca dziękujemy Wam za dotychczasową piękną, pełną misyjnej pasji współpracę z nami.

  

UWAGA: Wraz ze zdjęciami, które zdecydujecie się nam powierzyć, należy przesyłać skan zgody opiekunów, a przy dużej liczbie dzieci Wasze oświadczenie, że takie zgody posiadacie.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne